CORAZ WIĘCEJ CUDZOZIEMCÓW OTWIERA SWÓJ BIZNES W POLSCE

CORAZ WIĘCEJ CUDZOZIEMCÓW OTWIERA SWÓJ BIZNES W POLSCE

Jak podał Puls Biznesu, cudzoziemcy mnożą biznesy w Polsce. Rewelacyjne dane za pierwsze półrocze 2019 r. wskazują, że ten rok będzie rekordowy jeśli chodzi o ilość zarejestrowanych firm z udziałem kapitału zagranicznego. W okresie od stycznia do czerwca 2019 r. w Krajowym Rejestrze Sądowym zostało zarejestrowanych 4.300 nowych spółek z kapitałem zagranicznym, co stanowi prawie 20% wszystkich zarejestrowanych w tym czasie spółek w Polsce.

Jeżeli obecna dynamika zostanie utrzymana w drugiej połowie roku, a nic nie wskazuje, żeby było inaczej, to w 2019 r. zostanie zarejestrowanych w sumie około 8,7 tys. spółek zagranicznych. Będzie to kolejny rekord – stwierdził w komentarzu dla PB  Jarosław Nowrotek, prezes Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej.

Wśród obcokrajowców rejestrujących w Polsce swoją firmę największą grupę stanowią obywatele Ukrainy – przez pierwsze półrocze tego roku Ukraińcy zarejestrowali 1300 spółek, czyli ponad 30% wszystkich firm zarejestrowanych przez cudzoziemców w tym okresie w Polsce.

O tym jak zarejestrować własną spółkę w Polsce pisaliśmy już na ukrainian.pl w poprzednich wpisach:

Przy wykorzystaniu internetu i konta w systemie S24 założenie własnej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest niezwykle proste i intuicyjne, a cała procedura rejestracji spółki w Krajowym Rejestrze Sądowym trwa jeden dzień.

Wystarczy kliknąć +Dodaj przedsiębiorstwo, przejść przez kolejne kroki takie jak m.in. uzupełnienie formularza umowy spółki – oświadczenia o wniesieniu kapitału zakładowego – listy wspólników oraz wypełnić wniosek o rejestrację podmiotu w KRS. To wszystko zrobimy z poziomu panelu konta użytkownika w systemie S24.

Jeśli potrzebujesz pomocy w rejestracji własnej firmy, zgłoś się do nas. Napisz przez formularz kontaktowy, lub na adres e-mail: kontakt@ukrainian.pl

Dodaj komentarz

Close Menu